Region narciarski Brandnertal położony jest u zbiegu granic Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Rozciąga się pomiędzy miastem Bludenz i grupą górską Rätikon u stóp góry Schesaplana (2.965 m n.p.m.). Głównymi ośrodkami tego regionu są Brand i Bürserberg. Ta voralberska dolina przyciąga swoją przyjemną atmosferą przede wszystkim rodziny z dziecmi i tych, którzy wolą spokojny urlop i nocleg w mniej odwiedzanej części Austrii a nie tłok przy kolejkach linowych. Nartostrady i trasy biegowe pod majestatycznym szczytem Schesaplana są całkiem wszechstronne, tak jak i sieć ścieżek turystycznych.
W noc sylwestrową, na przełomie lat 1899 i 1900 kilku śmiałków zjechało po raz pierwszy na nartach 2.965 metrów wysoki szczyt Schesaplana. Od tego czasu minęło jeszcze kolejnych 66 lat zanim została zbudowana kolejka Palüdbahn w Brand i mógł zacząć rozwijać się prawdziwy ośrodek dla narciarstwa alpejskiego. Po dziś dzień, ta malownicza, zaśnieżona dolina została uchroniona od masowej turystyki i prezentuje swój idylliczny charakter. W ciągu dnia, trudno jest zauważyć rozbudowaną sieć nartostrad, gdyż ukryta jest nad stromymi stokami, w lasach. Tym bardziej trudno ukryć zaskoczenie widokiem szerokich łąk z nartostradami, kiedy już dotrzemy do górnego piętra. Duża część nartostrad leży poniżej granicy lasu, także nawet przy złej pogodzie nie ma tu problemu z orientacją podczas jazdy.
Z miejsca zakwaterowania w Brand prowadzą dwa główne wyciągi do kolejnych wyciągów usytuowanych przy średnio spadzistych stokach. Szczególnie piękne są nartostrady przy kolejce Gulmabahn oraz Glattjochbahn. Idealnym miejscem dla narciarzy jest nartostrada wiodąca przez dolinę Lorenzital. Jest ona niestety otwarta tylko wtedy, kiedy nie ma zagrożenia lawinowego. Razem z trasą Kanonenrohr oferują wyjątkowe sportowe przeżycia. Najszersze i najładniejsze nartostrady w ośrodku Bürserberg znajdują się przy kolejce Einhornbahn II i na Rufana Alp. Przyjemne i umiarkowanie spadziste są stoki z Loischkopfu, ale nartostrada o tej samej nazwie prowadząca do doliny jest dość stroma. Panoramiczna kolejka linowa łączy oba ośrodki także można bez problemów jeździć tam i z powrotem.
Jak w dolinie, tak i na górze znajdują się najróżniejsze trasy dla biegaczy na nartach. Trasa Ronaloipe w Bürserberg prowadzi na wysokości od 1.200 do 1.300 metrów i wymaga wytrzymałości. Ładną jest też trasa w dolinie Lorenzital, Parpfienzloipe o długości 5 kilometrów, która zaczyna sie niedaleko górnej stacji kolejki Niggenkopfbahn. W Brandnertal trasy biegowe znajdują się tylko parę metrów od większości pensjonatów i najczęściej prowadzą wzdłuż rzeczki Alvier.
W sezonie zimowym 2007/2008 został cały obszar zmodernizowany. Kolejka z Brand (Niggenkopf I) została zastąpiona nową, 8-miejscową kolejką linową Dorfbahn, która kończy się aż przy dolnej stacji kolejki Gulmabahn. Także kolejka Palüdbahn została zmodernizowana. Teraz jest ona 6-miejscową i zdecydowanie podwyższa standard infrastruktury narciarskiej Palüd. Całkowicie nową jest kolejka Burtschasattel zapewniająca piękne panoramiczne widoki, a która łączy oba ośrodki. Dodatkowo została podwyższona ilość urządzeń do naśnieżania. Obecnie wszystkie nartostrady mogą być naśnieżone zaledwie w ciągu 3 dni.
Znajdź przyjemny i komfortowy nocleg w miejscowości Bürserberg lub w Brandnertal w Austrii i pokonuj kilometry na zadbanych nartostradach w okolicy
Ciesz się z doskonale zadbanych stoków lub jazdą w otwartym terenie w ośrodku narciarskim Brandnertal (Brandnertal, Austria)
Spędź z nami ferie zimowe w Austrii w ośrodku narciarskim Brand (Brandnertal, Austria)
Minusem tego rejonu jest niestety odległość od Polski. Tutejsze ośrodki dysponują też mniejszą ilością nartostrad co powoduje iż jest tu spokojniej, bez masowej turystyki. Jest to zapewne dla wielu atutem Brandnertal. Ośrodki idealnie nadają się na pobyt rodzin z dziećmi. Można tu spędzić zarówno słoneczny, jak i bardzo sportowy urlop.
Na 80% z wyżej wymienionych nartostrad istnieje możliwość sztucznego naśnieżania w przypadku braku śniegu naturalnego.
Całkowita liczba wyciągów w Brandnertal to 15 o łącznej długości 13 km i przepustowości 20.463 osób na godzinę.